Procent od i procent dla

Drogi Czytelniku.

Mszowy chór śpiewa i śpiewał pewnie długo jeszcze będzie, śpiewacy na próby przychodzą. Rotują, bo różnie jest w życiu i choćby może która albo który chciał tu śpiewać zawsze, to praca, rodzina i inne ważniejsze sprawy są… ważniejsze. Każdy chórzysta Voce Angeli wie, że liturgiczny śpiew, dobrze wykonany, to niespotykane poruszenie, radość głęboko w środku, tym trudniej podjąć czasem decyzję, że chór trzeba już odpuścić, dać miejsce śpiewakom świeższym… W każdym razie chórzyści wiedzą, że to miejsce jest im potrzebne. Słyszymy też nieraz dobre słowo od słuchacza, że nasz śpiew w czymś drobnym, albo dużym, pomógł. Toteż kształcą się na próbach chórzyści, poświęcają czas, za który ani oni, ani dyrygent wynagrodzenia, prócz tej czasem słuchaczej wdzięczności, nie dostają i widać nie dla wynagrodzenia przychodzą tu już przeszło piętnaście lat. Za śpiew i uśmiech dzierżawimy od pracowitych i gościnnych Franciszkanów salę do ćwiczeń – bardzo, bardzo wdzięczni im jesteśmy. Współpracujemy też z różnymi innymi wspaniałymi ludźmi, od muzyków instrumentalistów, poprzez akustyków, wydawców, do pracowników telewizyjnych i organizatorów wydarzeń kulturalnych oraz religijnych.

Aby taka współpraca dawała wymierne owoce w postaci koncertów, nagranych płyt, wyjazdów z modlitwą w potrzebujące jej miejsca, potrzeba środków finansowych. Od tego roku roześlemy wieści, że można nas wesprzeć przepisując jeden procent podatku. W ogóle zachęcamy do tej formy pomocy Organizacjom Pożytku Publicznego. Dużo się słyszy i czyta, że pieniądze te nie trafiają w całości ani nawet w dużej części do potrzebujących, tylko na spłatę ogromnych pożyczek przeznaczonych na kampanie. Pomyśl jednak i zauważ: nawet jeśli tak jest, jeśli duża fundacja która łoży na taką kampanię nawet miliony, aby drugie tyle z przepisania jednego procenta dostać, to robi to najczęściej w dobrej wierze, a ci, którzy zarobią na kampani, drukarze, graficy, spece od reklamy, sprzedaży, pozycjonowania stron internetowych itd – to też ludzie, którzy w ten sposób zarabiają na życie. Jeśli więc masz chęć pomóc komuś bardzo potrzebującemu, którego nadzieja w takiej właśnie ogromnej fundacji, zrób to. Nawet jeśli miałby trafić na ten szczytny cel tylko procent z Twojego procentu – reszta też trafi do mniej lub bardziej potrzebujących. Potrzeba nam wierzyć, że tak jest, że chęci tych, którzy prowadzą fundacje są szczere i że ci ludzie realnie pomagają.

My chórzyści natomiast, my mamy się całkiem dobrze – śpiewamy i śpiewać będziemy służąc talentami i modlitwą niezależnie, czy środki będą większe czy mniejsze. Od tego zależy jedynie nasz zasięg, naszą kampanią niech więc będzie tylko czas poświęcony na współpracę z franciszkańską fundacją Brat Słońce, takie jak ten artykuły, grafika sporządzona przez przyjaciół, i pobożny śpiew, do którego posłuchania lub współwykonania Cię cały czas serdecznie zapraszamy. Poniżej znajdziesz jeszcze niezbędne dane do PIT-u ,gdybyś zechciał w tym roku pomóc zwiększyć zasięg Voce Angeli.

Numer KRS: 0000397954
Cel szczegółowy: VOCE ANGELI 24

Banner Miłość ponad wsyzstko - modlitwa przebłagalna i wynagradzająca

informacje • nagrania • nuty

Najbliższe koncerty

  • 20 stycznia, 19:00 Koncert Kolęd 2018 aula bł. Jakuba przy klasztorze oo. Franciszkanów w Krakowie