Procent od i procent dla

Drogi Czytelniku.

Mszowy chór śpiewa i śpiewał pewnie długo jeszcze będzie, śpiewacy na próby przychodzą. Rotują, bo różnie jest w życiu i choćby może która albo który chciał tu śpiewać zawsze, to praca, rodzina i inne ważniejsze sprawy są… ważniejsze. Każdy chórzysta Voce Angeli wie, że liturgiczny śpiew, dobrze wykonany, to niespotykane poruszenie, radość głęboko w środku, tym trudniej podjąć czasem decyzję, że chór trzeba już odpuścić, dać miejsce śpiewakom nowym…

Słychać czasem dobre słowo od słuchacza, że nasz śpiew w czymś pomógł. Poświęcają więc chórzyści, no i dyrygent, czas, za który nie będzie innego wynagrodzenia, prócz tej słuchaczej wdzięczności. Za śpiew i uśmiech dzierżawimy od pracowitych i gościnnych Franciszkanów salę do ćwiczeń blisko bazyliki. Współpracujemy z różnymi wspaniałymi ludźmi, od muzyków instrumentalistów, poprzez akustyków, wydawców, do pracowników telewizyjnych i organizatorów wydarzeń kulturalnych oraz religijnych.

Aby taka współpraca dawała wymierne owoce, konieczne są koncerty, nagrane płyty, wyjazdy z modlitwą w potrzebujące jej miejsca – na to wszystko potrzeba środków finansowych, dlatego rozsyłamy wieść, że można nas wesprzeć przepisując jeden procent należnego Ojczyźnie podatku. W ogóle zachęcamy do tej formy pomocy Organizacjom Pożytku Publicznego. Dużo się słyszy i czyta, że pieniądze te nie trafiają w całości ani nawet w dużej części do potrzebujących, tylko na spłatę ogromnych pożyczek przeznaczonych na kampanie. Pomyśl jednak i zauważ: nawet jeśli tak jest, jeśli duża fundacja która łoży na taką kampanię miliony, aby drugie tyle z przepisania jednego procenta dostać, to robi to najczęściej w dobrej wierze, a ci, którzy zarobią na kampanii, drukarze, graficy, spece od reklamy, sprzedaży, pozycjonowania stron internetowych itd – to też ludzie, którzy w ten sposób zarabiają na życie. Jeśli więc masz chęć pomóc komuś bardzo potrzebującemu, którego nadzieja w takiej właśnie ogromnej fundacji, zrób to. Nawet jeśli miałby trafić na ten szczytny cel tylko procent z Twojego procentu – reszta też trafi do ludzi, co do których potrzeba nam wierzyć, że ich chęci realnej pomocy są szczere.

My chórzyści natomiast, my mamy się całkiem dobrze – śpiewamy i śpiewać będziemy służąc talentami i modlitwą niezależnie, czy środki będą większe czy mniejsze – od tego zależy co najwyżej nasz zasięg. Naszą kampanią niech więc będzie czas poświęcony na współpracę z franciszkańską fundacją Brat Słońce, takie jak ten artykuły, grafika sporządzona przez przyjaciół, i pobożny śpiew, do którego posłuchania lub współwykonywania Cię cały czas serdecznie zapraszamy. Poniżej znajdziesz jeszcze niezbędne dane do PIT-u, gdybyś zechciał w tym roku pomóc zwiększyć zasięg Voce Angeli.

Numer KRS: 0000397954
Cel szczegółowy: VOCE ANGELI 24